A Nádasdy-vár házasságkötő termében került sor Németh Mihály szobrászművész Magamnak dünnyögök című új kötetének bemutatójára.
Másfél évtizedes budapesti tartózkodástól eltekintve, mikor is a Képzőművészeti Főiskolára járt és művészként dolgozott a fővárosban, Németh Mihály szobrász tulajdonképpen mindig is Sárváron élt és alkotott. Számára ez a város jelentette, jelenti az életet, az alkotáshoz elengedhetetlen, ihletet adó aurát, mely nélkül a művészi termékenység nem létezik.
Ezúttal az ihletet adó aura nem vésőt, hanem tollat adott a mesterkezébe. A Nádasdy-várban május 4-én tartott kötetbemutatón a művész papírra vetett gondolataival ismerkedhetett meg az összegyűlt közönség.
A könyvbemutatót vezető Markó Péter szociológus úgy fogalmazott, hogy Németh Mihály eddig napvilágot látott két önéletrajzi elemekkel átitatott kötetéből nagyon szépen rajzolódik ki az egykori Sárvár, ahol a szerző megélte gyerekkorát.
A szobrász a kötetbemutatón arra kérte a jelenlévőket, hogy reagáljanak, mondják el véleményüket a könyvben leírtakról, mert kíváncsi lenne rá, hogy ezúttal mit vétkezett. Az életrajzi ihletés mellett a mester dünnyögései során tollát azért többször vitriolba is mártotta. Egy, a mai közéletet ostorozó és megszívlelendő gondolat a könyvből: „A politika ma már odáig fejlődött, hogy aki nem akar részt venni valami zavaros, fortélyos üzelmekben, az akaratán kívül is részt vesz benne.”