A Sárvári Lengyelség Házába érkezett a „Szétlőtt városok. Poznań – Budapest 1956” című vándorkiállítás.
Az alkalomból városunkba látogatott a Lengyel Köztársaság Budapesti Nagykövete, Roman Kowalski. A diplomata megkoszorúzta a lengyel menekülttábor és a főtéri templom falán lévő emléktáblákat, valamint megnyitotta a vándorkiállítást. A 32 tablóból álló, számos fényképes dokumentációt és bőséges történelmi magyarázatokat felvonultató háromnyelvű tárlat megnyitóján a város társadalmi életének számos képviselője mellett diákok is rész vettek. Közösen emlékezve meg a XX. századi európai történelem egyik legjelentősebb fejezetéről. Kondora István, Sárvár polgármestere köszöntőjében hangsúlyozta: a kiállítás megmutatja a magyar és a lengyel történelmi események kapcsolatát.
Kiállításmegnyitójában a Lengyel Köztársaság Budapesti Nagykövete Roman Kowalski kifejtette, hogy ugyan most jár először Sárváron, ám már sokat hallott arról a sok történelmi tényről, mely a lengyelek számára oly’ fontossá teszi ezt a várost. Roman Kowalski hozzátette: a lengyel–magyar barátság egyik kulcsa a két nép szabadság iránti vágya, mely többek között 1956 eseményeiben a lengyel júniusban és a magyar októberben nyilvánul meg. A kiállítás emléket állít az 1956 júniusi poznańi munkásfelkelésnek, amely az ’56-os vérbe fojtott magyarországi forradalom egyik nemzetközi előzménye volt, valamint a pár hónappal később kirobbanó magyar forradalomnak is. A poznańi munkások az alacsony bérek, a norma megemelése és az évek óta tartó megalázottság ellen 1956 június 28-án kezdték meg a tüntetésüket, amely fokozatosan kiszélesedett és konkrét követeléseket megfogalmazó forradalmi megmozdulássá lett.
A tüntetéssorozat kiteljesedését a hatalom egy páncélos alakulat kivezénylésével és támadásával fékezte meg. A katonai attaknak 57 áldozata volt, majd a megtorlás során hétszáz embert börtönöztek be. A kiállított korabeli dokumentumok a két városnak, Poznan és Budapest hősies áldozatvállalásának a dokumentumai. A kiállítás a két nép tragikus küzdelmének állít emléket. A megnyitón jelen lévő dr. Csúcs Lászlóné Halina, az Országos Lengyel Kisebbségi Önkormányzat elnöke arról számolt be, hogy a jövőre esedékes nemzetiségi választásokon már nem jöhet létre Sárváron lengyel önkormányzat. A változást az jelenti majd, hogy egy helyi lengyel–magyar baráti társaság jön létre, ahová beléphetnek tagként nem lengyel származású magyarok akár pártolóként is.