A Sárvári Íjász és Hagyományőrző Egyesület tagjai gyújtották meg a Szent Mihály napi őrtüzet Sárváron 2013. szeptember 29-én a várparkban. A hétvégén az Itthon vagy, Magyarország, szeretlek, a közmédia projektje támogatásával több rendezvény is várta a sárváriakat.
Szombaton egésznapos, látványos programok kíséretében ünnepelte fennállásának 140. évfordulóját a Sárvári Tűzoltóság, vasárnap pedig a VII. Saslövő 7×7 nyílt íjászbajnokság megmérettetései zajlottak. Az őrtűzeket 21:30-kor az ország több mint 1300 településén állták körbe.
Szent György napja
E nappal kezdődött az úgynevezett kisfarsang ideje, a lakodalmazások őszi időszaka, ami Katalin napjáig (november 25.) tartott. Ez a nap a gazdasági év fordulója. A pásztorok ilyenkor adtak számot a rájuk bízott jószágokról. A hagyomány szerint Szent György napkor legelőre hajtott állatokat Mihály napján hajtották vissza a falvakba. Ezért ekkor számoltatták el, szegődtették újra a pásztorokat, ekkor fizették ki őket. Sokféle időjárással kapcsolatos szólás, közmondás ismeretes Szent Mihály napra vonatkozóan. Az Ipoly menti falvakban úgy tartották, ha a fecskék nem repültek el eddig a napig, akkor hosszú őszre lehet számítani: „Ha Szent Mihálykor még itt van a fecske, karácsonyig vígan legelhet a kecske”. A pásztorok az állatok viselkedéséből jósoltak az időjárásra. Ha Szent Mihály éjszakáján a juhok vagy a disznók összefeküdtek, hosszú erős telet vártak, ellenkező esetben enyhét. A természeti változások napja: megszakad a fű gyökere, megszűnik a mézelés, a halak zöme a víz fenekére húzódnak.